Şefler / Sunucular

Anıl İlter

İstanbul doğumlu olan Anıl oyunculuğun yanı sıra sunuculuk kariyerinde de ilerleme kaydederek televizyon sunuculuğuna da başladı. Turkmax’da yayınlanan Foto Moto ile başarısını ispatladı. Anıl İlter, Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Ekmek Arası” programında sokak lezzetlerini sizin için keşfediyor.

Arda Türkmen

Eğitimini Bilgi Üniversitesi İşletme ve Gösteri Sanatları bölümlerinde tamamlayan Arda Türkmen, annesinden edindiği yemek sevgisini, babasının profesyonel bakış açısıyla birleştirerek, yaptığı yemekleri birer sanat eserine çeviriyor. Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Arda’nın Mutfağı” güzel tarifleri eğlenceli bir sunumla seyirciyle buluşturuyor.

Aydın Demir

Mengen doğumlu olan Aydın Demir, Şamdan, Piezza, Chan ga, La Fontaine, Feriye Lokantası ve Konyalı Lokantaları gibi saygın restoranlarda şef aşçı ve koordinatör şef olarak çalıştı. Ritz Carlton ve Çırağan Sarayı gibi otellerde şef aşçı olarak çalıştıktan sonra “Delicious Catering” adıyla kendi şirketini kurdu. Aydın Demir, Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Mutfaktakiler” programında Jess Molho ve Melih İçiğen ile birlikte muhteşem tariflere imza atıyor.

Ayhan Sicimoğlu

Ayhan Sicimoğlu Kolej yıllarında Tarsus Amerikan’ın sıkı davulcusuydu. Ritm, onu üniversite yıllarında İngiltere’de Miguel Serigides’e ve sonraları Londra’nın meşhur “White Funk” grubu ‘Kokomo” ile beraber çalmaya kadar götürdü. Ayhan Sicimoğlu’yla Renkler programlarıyla da televizyon dünyasına adımını attı. Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanacak yeni programıyla da dünya mutfaklarının ritmini tutmaya hazır olun.

Beste Önkol

Yemek yapmaktan ve yemekten asla üşenmeyen Beste Önkol yeni lezzetler keşfetmenin püf noktalarını öğrenmek için Mutfak Sanatları Akademisi’nde eğitim gördü. Aşçılık mesleğini özel bir ikram firmasında sürdüren Beste Turkmax Gurme ekranlarında başlayan yeni programında Anadolu’daki organik çiftlikleri geziyor ve doğal tatları sizin için keşfediyor.

Dr. Mehmet Öz

Mehmet Öz, Harvard Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, başarılı bir tıp kariyerinin ardından TV dünyasına adım attı. 2010'da Talk Show'uyla 2010 gündüz yayınlanan en iyi Talk Show Emmy Ödülünü kazandı. Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Dr OZ Show” programıyla dünyaca ünlü kalp cerrahı Dr.Mehmet Öz sağlık ve sağlıklı yaşam konularına değiniyor.

Ece Zaim

Ece Zaim, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, çocukluğundan beri tutkusu olan mutfaktan uzak kalamayacağını düşünerek Mutfak Sanatları Akademisi’nde eğitimini başarıyla tamamladı. 2011 yılında kendi pastanesini açarak çalışma hayatına devam eden Ece Zaim Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Küçük Mutfak Sırları” programıyla sizlerle yemek yapmanın püf noktalarını paylaşıyor.

Elif Edes Tapan

1993 yılında "Elif Gourmet" ile başlayıp, ileriki yıllarda en iyi `gurme shop` seçilen "Crema" ile devam ettiği "Gourmet Shop" ve "Catering" de İstanbul`un öncü isimlerinden oldu. 2009 yılında, yemek kitaplarını altında topladığı "Mutlu Mutfak" markasını yarattı.Mutfak atölyeleri, dergi ve gazete yazılarına "Mutlu Mutfak" markası ile devam eden Tapan aynı zamanda yerli ve yabancı lezzet düşkünlerine "Gourmet Guide" hizmeti vermektedir. Elif Edes Tapan, Olsa Da Yesek programıyla Turkmax Gurme ekranlarında.

Eyüp Kemal Sevinç

Çok küçük yaşlarda severek başladığı baba mesleğinde kısa zamanda uzmanlaşan Eyüp Kemal Sevinç, dünya çapında ün kazanmış ve sayısız ödülü bulunan bir şef. Yıllar boyunca başarıları katlanarak devam eden Eyüp Kemal Sevinç birçok ülkede görev aldı. EKS Mutfak Okulu’nu açarak diplomalı eğitim veren ilk aşçılık okulunun sahibi olan şefimiz tecrübelerini Turkmax Gurme izleyicileriyle paylaşıyor.

Jess Molho

Jess Molho, iktisat eğitiminden sonra, Radyo Televizyon Sinema yüksek lisansı yaparak televizyon dünyasına ilk adımlarını attı. Televizyon sunuculuğunun yanı sıra, birçok dizide rol alan Jess Molho Turkmax Gurme ekranlarında sizlerle buluşuyor. Yepyeni programında Jess, hem yemek yapıyor hem de güzel sohbetiyle ekranlarınıza konuk oluyor.

Kürşad Başar

Kürşad Başar, İlk kez 1981'de Hürriyet ve Güneş gazetelerinde başladığı yazarlık kariyerine daha sonra Türkiye'nin önde gelen basın yayın kuruluşlarında devam etti. Aktüel dergisinde yaptığı editörlük görevini Tempo'daki genel yayın yönetmenliği izledi. Daha sonra, Kürşat Başar'la programı izleyenleriyle buluştu.Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Kürşad Başar’la” programında müzik ve ünlü konuklar eşliğinde, muhteşem bir sofraya davetlisiniz.

Maria Ekmekçioğlu

Maria Ekmekçioğlu, yemekleri muhteşem lezzetlere dönüştüren bir aşçı ve işletmeci. Selanik’te açtığı pastanelerle lezzet serüvenine başlayan Maria, İstanbul ve Alaçatı’daki restoranlarıyla, hafızalarda hayranlık uyandırmaya devam ediyor. Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Lezzet Büyücüsü” Maria’nın özel tariflerini sizlerle buluşturuyor.

Melih İçigen

İzmir doğumlu Melih İçigen, burslu olarak girdiği Kapadokya Meslek Yüksek Okulu Mutfak Sanatları Bölümü’nden birincilik ile mezun oldu. Yurtiçinde ve yurtdışında menü danışmanlığı yaparken 3beş7 Restaurant’ta Executive Chef olarak görev aldı. 2013 yılında eşi ile birlikte MadSheep Culinary Solutions fikrini buldular. Melih İçigen, Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Mutfaktakiler” programında Jess Molho ve Aydın Demir ile birlikte muhteşem tariflere imza atıyor.

Natali Gökyay

İstanbul doğumlu olan Natali Gökyay, İstanbul Üniversitesi “İngiliz filolojisi” bölümünü tamamladıktan sonra, Virginia Marymount Üniversitesi’nde pazarlama masterı yaptı ve uzun yıllar kimya sektöründe çalıştı. Yemek yapmaktan büyük zevk alan Natali, annesinin tariflerinden yola çıkarak bir kitap yazdı ve profesyonel olarak yemek dünyasına adımını attı. Hazırlanması iki yıl bulan, Natali Tarifler ve Anılar kitabıyla “World Cookbook Awards Gourmand” ödülünü kazandı. Natali kendi ismini taşıyan programıyla Turkmax Gurme ekranlarında sizlerle buluşuyor.

Nilay Örnek

Usta gazeteci Nilay Örnek’i Turkmax Gurme ekranlarına taşıyan, yemeğin, yeni yeteneklerin kokusunu almaktaki üstün yeteneği. Gazetecilik mesleği kadar onun için vazgeçilmez olan yemek tutkusu, “Şehirli Sofralar” programında sizlerle buluşuyor.

Sedef İybar

Lezzetli sofraların kurulduğu, kalabalık bir ailede büyüyen Sedef İybar, yemek yapma yeteneğini aile yadigârı olarak görüyor. New York’ta ev ekonomisi ve mutfak sanatları konularında birçok kursa katıldı. Türkiye’ye döndükten sonra yemek kursları, yemek programları ve yemek kitapları hazırlayan Sedef İybar uzun yıllardır bu dünyanın içinde yer alıyor.

Uğur Volkan Uysal

Uğur Volkan Uysal mutfak sanatına aşık, işini tutkuyla yapan, 20 yıldır bu sanata hizmet etmek için keyifle koşturan bir şef. Kendini en iyi hissettiği mekan olan mutfakta zaman kavramını unutan, mükemmel ve farklı lezzetler peşinde koşan bir aşçı.Turkmax Gurme ekranlarında yayınlanan “Yemek İşi” nde en pratik tarifleri eğlenceli bir üslupla paylaşıyor.

Wilco Van Herpen

Hollanda doğumlu olan Wilco, kariyerine baba mesleği olan aşçılık ile başladı. Daha sonra fotoğrafçı olarak çalıştı ve bi çok ülkeyi foto muhabiri olarak ziyaret etti. Bu sıralarda yolu İstanbul’dan da geçti. Çok beğendiği bu şehirde yaşamaya karar veren Wilco, Türkiye’nin ilk belgesel kanalı İZ Tv için çalışmaya başladı. Wilco, Turkmax Gurme’de “Wilco’yla Yaşasın Yemek” programıyla karşınızda olacak.